wentylacja w domu szkieletowym

Wentylacja w domu szkieletowym

  • by

Jaką wentylację wybrać dla domu szkieletowego? Czy wentylacja grawitacyjna ma rację bytu? W tym artykule wyjaśniamy to skomplikowane zagadnienie.

Jakie ogrzewanie wybrać do domu szkieletowego?

  • by

Ogrzewanie domu szkieletowego to szeroki katalog możliwości, energii. Ważne, by projekt instalacji powierzyć ekspertom – źle dopasowany system będzie generował problemy, zbędne koszty i obniży komfort użytkowania domu.

Ocieplenie domu szkieletowego

  • by

Komfort cieplny to podstawa wygodnego mieszkania w nowym domu. Zastanawiasz się, jak go sobie zapewnić? Oto kilka istotnych informacji o ociepleniu domu szkieletowego. Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać firmę budowlaną do wykończenia domu?

Jak wybrać firmę budowlaną do wykończenia domu?

  • by

Walory estetyczne i użytkowe budynku w dużej mierze zależą od sposobu jego wykończenia. W naszym kolejnym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając firmę budowlaną do wykończenia domu!

Etapy budowy domu szkieletowego

Etapy budowy domu szkieletowego

  • by

Budowa domów szkieletowych zdecydowanie różni się od procesu inwestycyjnego przy wyborze tradycyjnej technologii murowanej. Przede wszystkim trwa dużo krócej. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

Dom w 3 miesiące

Domy w trzy miesiące. Czy to możliwe?

  • by

Budowa domu w 3 miesiące jest możliwa! Wystarczy skorzystać z możliwości, które dają nowoczesne technologie. Domy szkieletowe, prefabrykowane oraz modułowe to konstrukcje powstające w zaledwie kilka miesięcy!

Budowa domu jednorodzinnego

Budowa domu jednorodzinnego – przegląd technologii

  • by

Budowa domu jednorodzinnego to duże wyzwanie i dla wielu osób jedna z największych życiowych inwestycji. W obecnej sytuacji rynkowej inwestor ma do wyboru wiele technologii, różniących się konstrukcją oraz czasem trwania budowy. Poznaj bliżej wszystkie najpopularniejsze!

Domy pasywne

Domy pasywne – czym różnią się od energooszczędnych?

  • by

Domy pasywne to nowatorskie, coraz lepiej znane w Polsce podejście do projektowania budynków. Zakłada ono minimalizację zużycia energii cieplnej i elektrycznej poprzez pasywne, jak najbardziej efektywne, wykorzystywanie energii pochodzącej z promieniowania słonecznego oraz ciepła generowanego przez mieszkańców.

Więźba prefabrykowana. Zalety gotowego rozwiązania

  • by

Więźba dachowa to podstawa konstrukcji każdego dachu. Inwestorzy decydujący się na budowę domu mają do wyboru dwie formy wykonania więźby dachowej. Pierwsza to tradycyjna – ciesielska, druga – to więźba prefabrykowana, produkowana w zakładzie pod dachem. Poznaj lepiej to rozwiązanie!

domy modułowe

Domy modułowe – podstawowe cechy konstrukcji

  • by

Pojęcia domów modułowych i prefabrykowanych dość swobodnie stosowane są zamiennie. Jednak te dwie konstrukcje różnią się w kilku podstawowych aspektach, zwłaszcza dotyczących ich produkcji. Wyjaśniamy najważniejsze różnice.